Державний професійно-технічний навчальний заклад

«Вище професійне училище міста Житомира»

Згідно з наказом №1 Державного комітету УРСР по професійно-технічній освіті від 02.01.1974р. на базі Житомирського заводу верстатів автоматів було побудоване Технічне училище №4 для підготовкикадрів заводу верстатів-автоматів.

 

З 1984 року в училище реорганізоване в СПТУ №17 м. Житомира де велась підготовка робітничих кадрів з отриманням повної загальної середньої освіти.

У 1990 році, одне з перших в Україні згідно з наказом Міністерства народної освіти України РСР від 16.07.1990р. №158, училище отримало статус вищого і було реорганізовано у Вище професійне училище №17 м. Житомира, що дало змогу розпочати підготовку фахівців за професіями верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням за кваліфікацією «молодший спеціаліст».

 

У 2003 р. училище було  приєднано до Житомирського державного технологічного університету і 13 років існувало як відокремлений підрозділ Житомирського державного технологічного університету.

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.03.2017 року № 354 «Про створення Державного професійно-технічного навчального закладу «Вище професійне училище міста Житомира» п.1 ліквідовано відокремлений структурний підрозділ – «Вище професійне училище Житомирського державного технологічного університету» (код ЄДРПОУ 26479247), п.2. створений Державний професійно-технічний навчальний заклад «Вище професійне училище міста Житомира» на базі ліквідованого відокремленого структурного підрозділу «Вище професійне училище Житомирського державного технологічного університету».

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Вище професійне училище міста Житомира» є правонаступником всього майна, прав та обов’язків «Вищого професійного училища Житомирського державного технологічного університету».

Основне призначення Державного професійно-технічного навчального закладу  «Вище професійне училище міста Житомира» це забезпечення галузей економіки висококваліфікованими і мобільними робітниками на ринку праці.

Основним завданням є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до покликань, інтересів, здібностей та стану здоров'я учнів, з метою задоволення потреб регіонального ринку праці.

В училищі працюють висококваліфіковані майстривиробничого навчання та викладачіі, має досить потужну матеріально-технічну базу.

ДПТНЗ «ВПУ м. Житомира» на протязі багатьох років тісно співрацює у плані постачання кваліфікованих робітничих кадрів з такими підприємствами м. Житомира: ТОВ «ЗМК Укрсталь Житомир», ІП «Євроголд Індестріз ЛТД», КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради, ТОВ «Оілхост», ТОВ «Фірма «Опад», ПБВКФ «Дана», ТОВ «Атем Франк», ПІІ ФОП «Даніко», ФОП Савіцький, ФОП Пінчук, ПАТ «ЖЗОК».

Під час уроків виробничого навчання наші учні мають можливість продемонструвати свій талант виготовляючи різноманітні вироби (підвазонники, лавки, столи, декоративні металеві квіти, і багато іншого).

Силами наших учнів  проводиться ремонт комп’ютерної техніки, заправка картриджів до принтерів, набір та роздрукування різних матеріалів, брошурування, ламінування.

Для наших учнів створені всі умови для проживання та організації змістовного дозвілля: на території училища розміщується 9-ти поверховий гуртожиток з бібліотекою та медпунктом; маємо велику сучасну спортивну залу, дві тренажерні зали, баскетбольний та волейбольний майданчики, поле для гри у міні-футбол.

В училищі працюють гуртки технічної творчості, гуртки художньої  самодіяльності.

Учні нашого училища приймають участь і стають переможцями багатьох обласних та всеукраїнських конкурсів.

У 2015 році між нашим навчальним закладом та Об’єднанням автомобільних шкіл в м. Бигдощі (республіка Польща) укладено міжнародний договір «Про партнерську співпрацю».

В рамках цього договору у 2016 році учні і педагоги відвідали Польщу і взяли участь у заходах щодо реалізації програми «Міжнародний обмін молоддю», яка спрямована на підвищеннярівня навчання а також на ознайомлення з культурами України, Польщі та Німеччини.

У 2016 році навчальний заклад, єдиний в Україні був запрошений до участі в професійному конкурсі  Targach Retro Motor Show. Умовами конкурсу стало реставрація моторолера  «Вятка 150 В».

Учнями нашого училища під керівництвом майстрів виробничого навчання та викладачів були проведені всі необхідні заходи щодо реставрації моторолера «Вятка 150 В» 1979 року випуску з дотриманням усіх сучасних технологій, а також матеріалів якими забезпечила компанія «NOVOL».

З 06.04.2017р. по 09.04.2017р транспортний засіб був представлений в Республіці Польща, місто Познань, на виставці Targach Retro Motor Show.

За участь у цій виставці училище отримало диплом учасника і чек на 500 злотих.